Znajdź swoje wnętrze

Zakup mieszkania lub domu obciążonego hipoteką

Klienci obawiają się zakupu mieszkania lub domu obciążonego hipoteką. Przekonujemy, że nie taki diabeł straszny. Zakup mieszkania z hipoteką może zająć trochę więcej czasu, ale dobrze przygotowana przez nasze biuro transakcja zapewni w pełni bezpieczne nabycie takiego lokalu.

Bardzo często hipoteka postrzegana jest przez klientów jako formalna przeszkoda, która uniemożliwia nabycie interesującej ich nieruchomości. W praktyce wykreślenie hipoteki na ogół nie jest ani skomplikowane, ani ryzykowne. Hipoteka może zostać wykreślona na trzy sposoby. Po pierwsze może zrobić to sprzedający przed zawarciem aktu notarialnego umowy sprzedaży. Wniosek o wykreślenie hipoteki może zostać zawarty również w samym akcie notarialnym lub też zostać złożony w sądzie wieczystoksięgowym przez kupującego po zawarciu aktu notarialnego.

Podstawową czynnością, którą wykonuje nasze biuro jest dokładne sprawdzenie księgi wieczystej a w szczególności działu IV, do którego trafiają obciążenia z tytułu hipoteki.

W przypadku obciążenia nieruchomości z tytułu hipoteki już na etapie umowy przedwstępnej wnosimy zapisy gwarantujące kupującemu bezpieczeństwo transakcji.

Sprzedający, zanim podpisze taką umowę, musi dostarczyć komplet dokumentów dotyczących nieruchomości: akt notarialny kupna mieszkania lub inny dokument świadczący o prawie własności do nieruchomości, odpis z księgi wieczystej, zaświadczenie ze spółdzielni, że sprzedający posiada prawo do lokalu i że na mieszkaniu nie ciążą żadne zaległości czynszowe.

W przypadku mieszkania z obciążoną hipoteką sprzedający musi dostarczyć zaświadczenie z banku w którym posiada kredyt, o aktualnej wysokości zadłużenia zabezpieczonego hipoteką. To bardzo ważna informacja dla kupującego oraz banku, w którym o kredyt na nieruchomość będzie się ubiegał kupujący. Część z kwoty kredytu udzielonego kupującemu na zakup mieszkania nie zostanie bowiem przelana na konto sprzedającego, ale bezpośrednio na konto bankowe przeznaczone do spłaty kredytu hipotecznego obciążającego nieruchomość.

Nasze biuro dba o to aby wszystkie wymienione formalności zostały spełnione przez sprzedającego a ich przebieg szczegółowy opisany jest w umowie przedwstępnej.

Gdy kupujący mieszkanie podpisze z bankiem umowę kredytową, następuje podpisanie aktu notarialnego sprzedaży mieszkania. Notariusz, dysponując wszystkimi dokumentami, w tym umową kredytową, wskazuje dwa numery kont, na które trafią pieniądze z kredytu: konto banku, poprzedniego kredytodawcy ma które zostanie przelana kwota równa aktualnej kwoty zadłużenia oraz konto sprzedającego mieszkanie na które zostanie przekazana pozostała kwota ceny zakupu. Zwykle akt notarialny przewiduje termin do którego pieniądze wpłyną na każde z kont bankowych, zazwyczaj jest to termin 7 dni roboczych.

Po całkowitym spłacie kredytu, poprzedni kredytodawca (bank) wydaje zgodę na wykreślenie hipoteki, co pozwala na jej wykreślenie z księgi wieczystej, a tym samym nieruchomość staje się wolna od obciążeń.

Chcesz zgłosić ofertę?

Sprawdź czego szukamy!

Chcesz zgłosić swoją ofertę i opublikować ją w naszym serwisie? Nie masz pewności, czy jest popyt na oferty podobne do Twojej? Zobacz jakich ofert aktualnie poszukujemy i przekonaj się sam! Dzięki temu łatwo zweryfikujesz czy możesz spodziewać się szybkiej sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. Co w przypadku, kiedy nie znajdziesz ogłoszenia zbliżonego do Twojej oferty? Możesz dać nam znać mimo wszystko, jeśli to atrakcyjna propozycja z pewnością znajdziemy dla niej miejsce w naszym serwisie.

Sprawdź ogłoszenia
Dysponujesz nieruchomością?

Zgłoś swoją ofertę!

Dysponujesz nieruchomością, którą planujesz sprzedać lub wynająć? Daj nam znać wypełniając zamieszczony tu formularz kontaktowy, a na pewno się do Ciebie odezwiemy. Szybki kontakt umożliwi nam szybszą publikację Twojej oferty w naszym serwisie! Pamiętaj, że publikując oferty w naszym serwisie zyskujesz nie tylko szerokie grono potencjalnych zainteresowanych (prowadzimy działalność na terenie całego kraju), ale również profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży, którzy pomogą Ci sprzedać lub wynająć nieruchomość szybko i sprawnie.

Zgłoś swoją ofertę
Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera

Chcesz być informowany o nowych ofertach w naszym serwisie? Spersonalizuj ustawienia, a otrzymasz jedynie powiadomienia o tych ofertach, które faktycznie Cię interesują!

Zapisz się do newslettera
Kurpiel Nieruchomości
House of Cards Apartments
Kurpiel Finanse
Karta Bezpieczeństwa COVID-19
Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami!

Kurpiel Nieruchomości Oddział Rzeszów
al. Tadeusza Rejtana 20a p.VI, 35-304 Rzeszów

Kontakt
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kurpiel Nieruchomości nie wspiera starszych wersji przeglądarek Internet Explorer, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu