Znajdź swoje wnętrze

Zakup nieruchomości u dewelopera

Wielu z Was myśli pewnie o zakupie mieszkania z rynku pierwotnego Na poniższym schemacie pokazujemy uproszczony schemat jak wygląda zakup nieruchomości u dewelopera na etapie budowy.

Ustawa deweloperska z 2011 roku wymusiła na deweloperach korzystanie z rachunków powierniczych. Zabieg ten ma chronić nabywców przed stratą środków, w przypadku upadłości dewelopera.
Wyjątkiem od tego są deweloperzy budujący inwestycje z własnych środków. Przy inwestycjach bez rachunków powierniczych deweloperzy nie mogą pobierać od nabywców transz, a także zadatków. Praktycznie cała kwota transakcyjna jest płacona po umowie końcowej.


Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów proponuje nowelizacje ustawy deweloperskiej. Nowelizacja ma wprowadzić zaostrzenie przepisów. Transakcje na rynku deweloperskim mają stać się jeszcze bezpieczniejsze. UOKiK chce likwidacji otwartych rachunków powierniczych bez zabezpieczeń. Jedynymi możliwościami dla deweloperów mają być rachunki powiernicze zamknięte (środki z rachunku są uwalniane po przeniesieniu własności na nabywcę) lub rachunki powiernicze otwarte z gwarancją wydawaną przez bank lub towarzystwo ubezpieczeń. Ma to zapewnić pełne odzyskanie środków przez klientów w przypadku upadłości dewelopera.

Co myślicie o zmianach?

 

Chcesz zgłosić ofertę?

Sprawdź czego szukamy!

Chcesz zgłosić swoją ofertę i opublikować ją w naszym serwisie? Nie masz pewności, czy jest popyt na oferty podobne do Twojej? Zobacz jakich ofert aktualnie poszukujemy i przekonaj się sam! Dzięki temu łatwo zweryfikujesz czy możesz spodziewać się szybkiej sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. Co w przypadku, kiedy nie znajdziesz ogłoszenia zbliżonego do Twojej oferty? Możesz dać nam znać mimo wszystko, jeśli to atrakcyjna propozycja z pewnością znajdziemy dla niej miejsce w naszym serwisie.

Sprawdź ogłoszenia
Dysponujesz nieruchomością?

Zgłoś swoją ofertę!

Dysponujesz nieruchomością, którą planujesz sprzedać lub wynająć? Daj nam znać wypełniając zamieszczony tu formularz kontaktowy, a na pewno się do Ciebie odezwiemy. Szybki kontakt umożliwi nam szybszą publikację Twojej oferty w naszym serwisie! Pamiętaj, że publikując oferty w naszym serwisie zyskujesz nie tylko szerokie grono potencjalnych zainteresowanych (prowadzimy działalność na terenie całego kraju), ale również profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży, którzy pomogą Ci sprzedać lub wynająć nieruchomość szybko i sprawnie.

Zgłoś swoją ofertę
Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera

Chcesz być informowany o nowych ofertach w naszym serwisie? Spersonalizuj ustawienia, a otrzymasz jedynie powiadomienia o tych ofertach, które faktycznie Cię interesują!

Zapisz się do newslettera
Kurpiel Nieruchomości
House of Cards Apartments
Kurpiel Finanse
Karta Bezpieczeństwa COVID-19
Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami!

Kurpiel Nieruchomości Oddział Rzeszów
al. Tadeusza Rejtana 20a p.VI, 35-304 Rzeszów

Kontakt
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kurpiel Nieruchomości nie wspiera starszych wersji przeglądarek Internet Explorer, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu